SMS FORMU
+90 232 250 0 250
info@sanalsirket.com

:
Firma Adı : Çanakkale hacamat | çanakkale hacamat tedavisi | çanakkalede hacamatçı | hacamat tedavisi çanakkale | çanakkale hacamat , hacamat çanakkale
Firma Sektörü : Sağlık - Kozmetik
Firma Yetkili : Mehmet Bulut
İncelenme : 1664
FIRMAYA SMS GÖNDER
Sitenize Ekleyin

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Merkez : çanakkale hacamat tedavisi , çanakkalede hacamatçı , hacamat tedavisi çanakkale
Şehir : Çanakkale
Telefon : 0543 642 43 11
GSM : 0543 642 43 11
Faks : 0543 642 43 11
Website : http://

FİRMA SAYFALARI
Çanakkale Hacamat
Hacamat'ın Ülkemizdeki Yeri Ve Önemi
Kaç Zamanda Bir Hacamat Yapılır
Hacamat Tok Karına Neden Yapılmaz
Hacamatta Hijyenin Önemi
Hacamatçınızın Tecrübesi ve İşçiliği
Hacamat Sonrası Banyo Yapılır mı
HACAMAT NEDİR
ÜRÜNLER
Sterilizasyon Cihazı
Tıbbi Eldiven
Tıbbi Maske
Hacamat Bardakları
İLANLAR

Firmaya ait ilan bulunamadı...

Çanakkale hacamat | çanakkale hacamat tedavisi | çanakkalede hacamatçı | hacamat tedavisi çanakkale | çanakkale hacamat , hacamat çanakkale

HAKKIMIZDA


ÇANAKKALE HACAMAT

Çanakkalede hacemat alanında uzun yıllardır bu konuda rahatsızlık yaşayan hastalarımıza en kalıcı ve en profesyonel tedaviyi sunmaktayız. Bu alanda hiçbir zaman bildiğimizle yetinmeyip, hergün bilgilerimize birşeyler ekleyerek kendimizi geliştirmek adına çalışmalar yapmayı ve bunu kendimizi ilke edinmeyi hedeflemişizdir. çanakkale hacamat tedavisi , çanakkale hacamat , hacamat çanakkale

 


Yıllarca ihmal edilen, ancak 2014 yılında resmi gazetede yayınlanan bir yazı ile resmiyet kazanan hacamata ilgi, Türkiye’de de artmaya başladı. Avrupa ve Amerika'da aktif olarak kullanılıp aynı zamanda sağlık sistemine entegre edilen hacamatla tedavi yönteminin faydaları saymakla bitmiyor. Hacamat, Tekirdağ’da Aile Hekimi aynı zamanda Tekirdağ Doğal Sağlık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olan Dr. Recep Ceviz tarafından hijyenik bir ortamda yapılıyor. 

2012 yılında kurulan Tekirdağ Doğal Sağlık Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Recep Ceviz, doğal tedaviler konusunda Trakya Bölgesi’nde bilinç oluşturmak, özellikle hacamat ve tıbbi sülük konusunda doğal tedavileri, insanlarla tanıştırmak, tıbbi tedavilerin de ihmal edilmemesi kaydıyla, bu yöntemlerin hastalıklarda rahatlıkla kullanabileceklerini göstermek amacıyla, kar amacı gütmeden faaliyet gösteren bir sivil toplum örgütü olduklarını söyledi. 

“AVRUPA VE AMERİKA'DA AKTİF OLARAK KULLANILAN BİR YÖNTEM” 

Hacamatın 5 bin yıllık bir tarihe sahip olduğunu ve Antik Mısırlılara kadar dayanan bir hikayesi olduğunu kaydeden Dr. Ceviz, “Biz Türklerin hacamatla tanışması İslamiyet döneminde olmuştur. Hacamat tedavi yöntemi, inanılmaz derecede faydalı ve yoğun bir şekilde kullanılıyor. Hacamat, Avrupa ve Amerika’da da son yıllarda aktif olarak kullanılıyor. Avrupa Birliği ülkelerinde, 2004 yılında sağlık sistemine entegre edilmiştir.

Aynı zamanda birçok bakanlık onaylı klinikte ve birçok seçkin hastanede hacamat tedavisi yapılıyor. Tabi ki onlarda kupa tedavisi olarak biliniyor. Hatta İngiltere’de Londra Kraliyet Üniversitesi’nde Kupa Tedavisi Enstitüsü kuruldu. Amerika’da ise durum daha da gelişmiş durumda. 2008 yılında sağlık sisteminin içine entegre edildi. Kliniklerde ve birçok üniversitelerde, hatta günümüzde çok bilinen bazı belgesel kanallarına konu olacak kadar güvenle kullanılmaktadır” dedi. 

TÜRKİYE'DE DE RESMİYET KAZANDI 

Hacamatın Türkiye’de hak ettiği değeri görmediğini, sahip çıkılmadığını aktaran Dr. Ceviz, bunda, biraz da tıp adamlarının ihmali olduğunu söyleyerek, “Günümüze kadar tıp dünyası tarafından üvey evlat muamelesi gören bir yöntem. Şükürler olsun ki, son dönemlerde Sağlık Bakanlığımız bu konudaki gerekli hassasiyetleri ve gerekli araştırmaları yaptı. Türkiye’de yasal çerçevede kullanımına izin verildi. 2014 yılında bir gazetede yayınlanan bir sayı ile bu resmi hale geldi. Tıp dünyasında bir yönteme siz sahip çıkmazsanız, başkaları sahip çıkar. Doğru işler yapıldığı gibi yanlış işler de ortaya çıkıyor. Bu da Türkiye’de hacamat tedavisini tıbbi ve modern olmaktan uzaklaştırdı.

Avrupa Birliği bunun üzerinde bilimsel çalışmalar yapıp, bildiğiniz uluslararası yayınlar yapan dergilerde hastalık tedavi ettiklerini ilan ettiler. Bu son dönemdeki bakanlıklarımız sağ olsunlar, bu konuda zararın neresinden dönersek kardır hesabıyla, Sağlık Bakanlığımızda da tamamlayıcı Tıp Daire Başkanlıkları kuruldu. Beli çerçevede, biz tıp doktorlarını ve tıp sağlıkçılarının insanlarla buluşturması için gerekli çalışmalar başlatıldı” diye konuştu. 

Hacamat tedavisinin, birçok hastalıkta tedavi edici ve birçok hastalıkta destekleyici olarak kullanıldığına dikkat çeken Ceviz, “Kas iskelet hastalıklarında, bel fıtıklarında, boyun fıtıklarında, nörolojik bazı rahatsızlıklarda, özellikle migrende, çok şiddetli baş ağrılarında, tıbbi olarak güvenle kullanılmaktadır. Bunun dışında tansiyon, diyabet gibi birçok kronik hastalıkta da, destekleyici olarak, rahatlıkla kullanılabilir” şeklinde konuştu. 

HİJYENİK KOŞULLARA DİKKAT EDİLDİĞİ ZAMAN BİLİNEN HİÇBİR YAN ETKİSİ YOK 

Hacamatın küçük de olsa bir cerrahi müdahale olduğunu söyleyen Dr. Ceviz, operasyon sırasında kullanılan malzemelerin dezenfeksiyonuna dikkat edildiği zaman, hiçbir yan etkisi olmayacağını belirtti.

Dr. Ceviz, “Tıpta, fakültelerde ilk olarak öğretilen şey, öncelikle hastalıkları iyileştirmekten ziyade, hastalara zarar vermemektir. Hacamat, hakikaten bu konuda çok başarılıdır. Bilinen düzgün steril, usulüne uygun yapıldığında, rapor edilmiş herhangi bir vaka şükürler olsun ki olmadı. Bunun yanında, psikiyatrist bazı hastalıklarda, panik ataklarda, stres bozuklukları ve depresyonlarda da yine baş bölgesinde yapılan hacamatın, destekleyici olarak, tıbbi olarak çok güzel sonuçlar verdiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Bu konuda İl Sağlık Müdürlüklerimizle koordineli olarak çalışıyoruz. Çok geç kaldık ama biz hekimler, yavaş yavaş bu insanlığa kadim ve aynı zamanda bu kutsal tedavi yöntemine sahip çıktıkça insanların da buna gerekli ilgiyi gösterecekleri konusunda sonsuz güvenim var” ifadelerini kullandı. 

“ÖZEL BİRKAÇ HASTALIK HARİCİNDE HERKES RAHATLIKLA YAPTIRABİLİR” 

Hacamatı, özel birkaç hastalığı olmayan herkesin rahatlıkla yaptırabileceği bir tıbbi tedavi olduğuna değinen Dr. Ceviz, “Kanser tedavisinde o kemoterapi alınan dönem hariç, çok aşırı ileri düzeydeki kansızlıklar hariç, birçok hastalıkta başarıyla kullanılabilir. Hamileler ve çocuklar konusunda da karşılaştığımız sorular var. Aslında, hamilelerde de engel bir durum yok, fakat mümkünse hani bir panik bir korku durumundan dolayı hamilelikten sonra hacamat yapılabilir. Çocuklarda da, literatürde 2 yaş ve üzeri der. 6 yaş ve üzerindeki birçok hastalıkta, güvenle yapılabilir” dedi. 

İlk defa hacamat yaptırdığını söyleyen Ali Barbaros isimli vatandaş da,”Ben hacamat işlemini ilk defa yaptırıyorum. Açıkçası uzun zamandan beridir düşünüyordum. Alışkın olmadığımız için, tabi ki çok fazla cesaret söz konusu bu tür işlemlerde. Doğal Sağlık Derneği adı altında Recep Hocamızın bu işe başlamasıyla, birlikte bir güven oluştu. Bu hacamat meselesi, Peygamber efendimize kadar dayandığı için bir de Recep Hocamızın böyle hijyenik bir ortamda yapmasıyla beraber ben de hacamat yaptırmaya karar verdim.

Bundan sonra düzenli olarak hacamat yaptırmayı devam ettireceğim. Şu an kendimi gayet iyi hissediyorum. Hiçbir sıkıntım yok. Herkese de tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

Hacamatın insanları rahatlatıcı bir etkisi olduğunu belirten Ersin Erginir isimli vatandaş ise, “Dr. Recep Bey’in burada hekim olarak bu işi yaptığını duyduktan sonra, bu ikinci gelişim. Daha önce yaptırdım faydasını gördüm. Çok rahatlama hissettim. Bunun bir ihtiyaç olduğunu, hacamatın insanların temel ihtiyaçlarını karşıladığını düşünüyorum. Herkese hacamat yaptırmayı tavsiye ediyorum” ifadelerini kaydetti.  

Hacamatın Faydaları

- Migren

- Baş Ağrısı

- İktidarsızlık

- Sertleşme Bozukluğu

- Anti Aging

- Toksinler

- Depresyon

- Romatizma

- Hafıza

- Diz ve Bel Ağrıları

- Kadın Hastalıkları

- Kas Ağrıları

 

- Sırt Ağrıları 


 

 

çanakkalede hacamat tedavisi , çanakkalede hacamat , çanakkalede uygun fiyata hacamat hizmeti , çanakkalede güvenilir hacamatlar , çanakkalede sünnete uygun hacamat tedavisi , çanakkalede hacamat kime yaptırabilirim , çanakkalede steril ortamda hacamat tedavisi , çanakkalede sağlıkçıdan hacamat , çanakkalede düzenli hacamat tedavisi , çanakkalede sülük tedavisi yapanlar , çanakkalede miğren tedavisi yapanlar , çanakkalede hacamatçılar , çanakkalede hacamat merkezleri , çanakkalede hacamatçı , çanakkale hacamat tedavisi

çanakkale hacamat tedavisi , çanakkalede hacamatçı , hacamat tedavisi çanakkale , çanakkale hacamat , hacamat çanakkale


çanakkale hacamat tedavisi
çanakkalede hacamatçı
hacamat tedavisi çanakkale
çanakkale hacamat
hacamat çanakkale

0 850 220 45 75

info@sanalsirket.com

SANAL SIRKET

» Firma Ekle
» Ilanlar
» Firmalar
» Ürünler

HIZMETLERIMIZ

» Web Tasarim
» Hosting Hizmeti
» Domain Hizmeti
» Görsel Reklam Hizmeti
» Marka & Patent Hizmeti

GÜVENLI MÜSTERI

» Reklam Sözlesmesi
» Web Tasarım Sözlesmesi
» Müsteri Sözlesmesi
Düğün Fotoğrafçısı
Üye Firma : 17344 | Gold Firma : 1797 | Toplam Ürün : 9610 | Toplam Ylan : 5579
Sitenin tüm haklari sanalsirket.com'a aittir. Sitede yayinlanan firmalarin için, resim ilan v.b meteryallerin
telif haklari yayin yapan firmalari kapsar. Tüm yazilim ve içerik her hakki saklidir ve izinsiz kopyalanmasi yasaktir.
-0.402593 milisaniyede yuklendi.